Edukacja

Nie musimy popadać ze skrajności w skrajność i odmawiać sobie wszystkich przyjemności, denerwować się i martwić o każdą złotówkę. Jednak na pewno warto rozplanować codzienne wydatki w zależności od planów.
Czytaj więcej»
W trakcie trwania kolonii dziecko otrzyma opiekę wychowawców, będzie miało zapewnione miejsce do spania, posiłki, zorganizowaną rozrywkę. Dodatkowo jednak rodzice powierzają zazwyczaj dziecku pewną sumę pieniędzy na własne wydatki.
Czytaj więcej»
Umiejętne zarządzanie domowym budżetem to absolutna podstawa, jeśli chcemy mieć władzę nad naszymi pieniędzmi. Nie chodzi o to, aby już na kilka miesięcy przed planowanym wypoczynkiem rezygnować ze wszystkiego i nie dojadać.
Czytaj więcej»
Oczywiście, nie chodzi o to, aby nerwowo oglądać się za siebie, kurczowo trzymać portfel i zamiast wypoczywać, doznawać chronicznego stresu. Wystarczy, że zastosujemy się do kilku podstawowych zasad.
Czytaj więcej»
Polskie Ministerstwo Finansów aktywnie działa na rzecz rozwoju inwestycji i rozwoju gospodarczego całej Unii Europejskiej. Bierze udział w tworzeniu strategii i planów, których mają długotrwale pobudzić gospodarkę w UE.
Czytaj więcej»
Istotnym elementem systemu podatkowego są zasady podatkowe. To najważniejsze, ogólne postulaty co do kształtu systemu podatkowego oraz założeń polityki podatkowej, które stanowią podstawę ich funkcjonowania oraz wyznaczają cele, do których dąży ustawodawca.
Czytaj więcej»
Szczepienia obowiązkowe są bezpłatne. Dzięki podatkom odprowadzanym przez Polaków, kalendarz szczepień gwarantowanych jest rozbudowywany. Szczepionki są najskuteczniejszym sposobem zapobiegania zakażeniom groźnymi chorobami i pomagają wyeliminować schorzenia zakaźne.
Czytaj więcej»
Polski wymiar sprawiedliwości, sprawowany przez sądy, corocznie otrzymuje na swoją działalność budżet wydzielony z państwowej kasy. Na co przeznaczane są wydatki w tym zakresie, o ile wzrosną w 2016 r. i w jaki sposób dodatkowe fundusze mają przysłużyć się obywatelom?
Czytaj więcej»
Podatek to publicznoprawne, przymusowe i bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz państwa. Ich najważniejsza rola to funkcja fiskalna, co oznacza, że stanowią dochód budżetu państwa. Część płaconych przez nas podatków jest przeznaczona na wymiar sprawiedliwości, czyli działalność sądów. W jaki sposób pieniądze podatników wspierają funkcjonowanie tego sektora?
Czytaj więcej»
Podatki to temat, który często wydaje się prawdziwym labiryntem. Łatwo się w nim zagubić, szczególnie, gdy brak w otoczeniu specjalisty, który w prosty sposób potrafi wyjaśnić wszelkie zawiłości. Jeśli interesują cię kwestie związane z podatkami, teraz możesz skorzystać z Portalu Podatkowego - teleinformatycznego systemu administracji podatkowej, dzięki któremu dowiesz się, jakie podatki musisz zapłacić i czy przysługuje ci zwrot.
Czytaj więcej»
Każdy przedsiębiorca marzy, żeby jego biznes przynosił przysłowiowe kokosy. Gdyby mógł wykorzystać do tego system podatkowy, zarobki byłyby natomiast wyższe i łatwiejsze...
Czytaj więcej»
Przyjęty 8 maja 2007 r. przez Radę Ministrów "Program Rozwoju Sieci Lotnisk i Lotniczych Urządzeń Naziemnych" jest pierwszym od wielu lat przedsięwzięciem, który szczegółowo określa kierunki rozwoju infrastruktury lotniczej na najbliższe lata. Kto opracował ten program i jakie są jego założenia?
Czytaj więcej»
Budżet państwa w 2016 r. wspiera wiele kluczowych obszarów polityki społecznej – dotychczasowe plany uzupełniono o nowe projekty. W kwietniu ruszył program „Rodzina 500+”. Kodeks pracy niebawem doczeka się niezbędnych nowelizacji, podobnie jak system emerytalny.
Czytaj więcej»
Dzięki podatkom, które państwo pobiera od obywateli, sporą grupę leków można dofinansowywać ze środków publicznych. Być może wiesz, że ceny rynkowe wielu farmaceutyków są tak wysokie, że bez wsparcia z budżetu tylko najbogatsi mogliby z nich korzystać.
Czytaj więcej»
Dzięki podatkom możesz korzystać z wyspecjalizowanej opieki medycznej, nowoczesnego sprzętu, programów polityki zdrowotnej i bezpłatnego leczenia. Uczciwość podatkowa obywateli pozwala tworzyć i poszerzać listę leków refundowanych.
Czytaj więcej»
Nadużycia finansowe odnoszą się do wielu sfer życia, zarówno zawodowego, jak i prywatnego. Mogą one dotyczyć firmy, urzędu, a nawet gospodarki państwowej bądź międzynarodowej.
Czytaj więcej»
Dochodowy, VAT, PIT i CIT, od nieruchomości i środków transportu – wydaje się, że można się pogubić. Jednak warto wiedzieć, jakie podatki musisz płacić i dlaczego. Tym bardziej, że to właśnie z nich finansowane jest państwo.
Czytaj więcej»
Centrum Edukacji Zawodowej Resortu Finansów w Warszawie powołano 1 listopada 2010 r. jako państwową jednostkę budżetową podległą Ministrowi Finansów.
Czytaj więcej»
W każdym kraju Unii Europejskiej obywatele płacą podatki. To konieczne, gdyż są one źródłem dochodu państwa i dzięki nim możliwe jest finansowanie jego działalności. Jak wygląda porównanie skali płacenia podatków w Polsce z innymi państwami UE?
Czytaj więcej»
Płacenie podatków jest obowiązkiem każdego polskiego obywatela, chyba że jest od niego zwolniony na podstawie przepisów. Dlaczego płacenie podatków jest tak ważne?
Czytaj więcej»